hr HR en EN de DE

atelje logo 300 bijeli

 • Portal Grakni.HR traži suradnike koji imaju što napisati

  Portal Grakni.HR traži suradnike koji imaju što napisati

  Udruga GRAK traži suradnike i suradnice, građane koji trebaju medijsku platformu za izražavanje kreativnog potencijala i zagovaranje svojih ideja i stavova. Uloga građana nije samo u konzumiranju medija, već da budu ravnopravni sudionici u stvaranju društveno korisnih medijskih sadržaja. Read More
 • Pristup informacijama: Građani imaju pravo znati!

  Pristup informacijama: Građani imaju pravo znati!

  Pravo na pristup informacijama jedno je od temeljnih ljudskih prava, doprinosi sprječavanju zloporabe i korupcije te predstavlja izazov za stvaranje odgovornije javne uprave. Dostupnost informacijama rezultira povećanjem povjerenja građana u nositelje vlasti i boljem vrednovanju rada javne uprave. Read More
 • Ruralnim razvojem do poželjnog života na selu

  Ruralnim razvojem do poželjnog života na selu

  Naročito zadnjih godina, pojam „ruralni razvoj“ postao je neizbježan u svim razvojnim programima i raznim strategijama, u službenimn i neslužbenim debatama raznih stručnjaka i nestručnjaka, pa i uz ispijanje kave subotom ujutro na nekoj šetnici ili špici. Read More
 • 1
 • 2
 • 3

Izazov i prilika za razvoj: Upravljanje udrugom u vrijeme korona virusa

Upravo proživljavamo ono što nikada do sada nismo: COVID-19 nastavlja širiti i utjecati…

OTVORENI KERAMIČKI ATELJE, projekt rođen u petrinjskom blatu

Prije nego vam predstavimo naš novi projekt „Otvoreni keramički atelje“ koji se…

Globalno izvješće o tehnologijama nevladinih organizacija

Osam od deset neprofitnih organizacija širom svijeta ima web stranicu, jedan je od…

Granny Au Pair – baka na službenom putu. Sada ili nikada!

Na Youtube videu sam slučajno vidjela reportažu o Njemici koja je prije 10-tak godina…

Kombinacija volontiranja i putovanja o kojem ste sanjali

Volontiranje u inozemstvu velik je životni izazov u bilo kojoj dobi. U bilo kojoj dobi, u…

Sudioničko upravljanje u kulturi

Vrlo mali broj ljudi unutar javnog sektora donosi odluke o umjetnosti i kulturi, mada su…

Pogledaj svijet svoj, čovječe!

15 Pro 2015

Kada čovjek želi mijenjati realnost u kojoj živi i želi ukazati na neki problem pred kojima drugi zatvaraju oči – postoji puno načina da se to učini. Jedan od svakako najneobičnih oblika građanskog aktivizma možemo pronaći u umjetnosti.

Minijaturni svijet Isaaca Cordala

Belgijski street art umjetnik Isaac Cordal kroz minijaturne ljudske figurice napravljene od cementne smjese priča o našim životima. Figurice predstavljaju svakodnevnog običnog čovjeka, a smještene su u pukotinama zidova, uz rubnike nogostupa, u rupe na cesti ili na krovove zgrada. Gledajući ove male ljude od betona vidimo sve bolesti modernog svijeta...

Na radnom mjestu. Slušaj vođu.

Čovjek je umorno, izmrcvareno i poluživo stvorenje.

Ponekad su naše obveze puno veće od naše snage pa nam se učini da se nalazimo u bezizlaznoj situaciji. Ove male figurice svakoga potiču na razmišljanje o našim životnim situacijama, nesigurnosti koju osjećamo te apsurdu našeg postojanja.

Jednostavnom tehnikom stvaranja minijaturnih figura te promišljenim lociranjem na urbane gradske površine Isaac nas kroz slojeve cinizma potiče na kritičko razmišljanje . Figure su smještene u svakodnevne situacije koje sumiraju prepoznatljive obrasce ponašanja. Lako se možemo prepoznati u izgubljenim poslovnim ljudima, lutanju za nevidljivim ciljem ili otuđenim životima.

Poklon prirodi koju sustavno uništavamo. Slika prikazuje odnos i posljedice prirode i ljudske evolucije.

Nevidljivi čovjek. Majstorska režija postavljanja skulptura u realne ljudske situacije direktno nam otvara vrata percepcije o gorućim problemima s kojima se susrećemo u suvremenom svijetu. Njegove su skulpture zaustavljene u momentu i pozi koje su višeznačne. S njima se poistovjećujemo, s njima se smijemo. Nesigurnost ovih anonimnih silueta, koje postaju jedni od prolaznika, predstavlja nomadski podsjetnik na nesavršenu konstrukciju našeg društva.Nevidljivi čovjek. Majstorska režija postavljanja skulptura u realne ljudske situacije direktno nam otvara vrata percepcije o gorućim problemima s kojima se susrećemo u suvremenom svijetu. Njegove su skulpture zaustavljene u momentu i pozi koje su višeznačne. S njima se poistovjećujemo, s njima se smijemo. Nesigurnost ovih anonimnih silueta, koje postaju jedni od prolaznika, predstavlja nomadski podsjetnik na nesavršenu konstrukciju našeg društva.

"Figurice predstavljaju svojevrsnu metamorfozu kroz koju ljudi napuštaju svoju ulogu građana ujedinjenih s gradom i polako postaju dio urbanog namještaja". Isaac Cordal

Bijeg od katastrofe, u šoping kolicimaBijeg od katastrofe, u šoping kolicima

Ovisnost internetu i mobilnim tehnologijama

Slijedimo vođu

Slijedimo vođu...

Sloboda mišljenja...Sloboda mišljenja...

Podsjeća li vas ovo na ratne izbjeglice koje plutaju oceanom u malim čamcima, dok se lideri sigurnih zemalja dogovaraju što će s njima?

 


Grakni.HR koristi kolačiće kako bi vam osigurali bolju funkcionalnost stranica.
Odaberite gumb za više informacija ili „Prihvaćam“ za nastavak pregleda i korištenja stranica.